Jednodnevni izlet Ministranata naše župe

Biti ministrant je prije svega jedna odgovornost prema Crkvi za one koji se odluče to postati. Biti tako blizu oltaru i pomagati u euharistijskom slavlju je jedna predivna odgovornost ministranta. 

U našoj župi ima otprilike 40 ministranata, 10 u Crkvi u Bukovlju i 30 u Podvinju. Svaki ministrant se raduje svojoj službi u Crkvi. Naravno ministranti se izvan Crkve druže na izletima na kojima nas prate svećenici iz naše župe. Upravo smo bili na jednom takvom izletu. U četvrtak 05.07. bili smo na izletu na Sovskom jezeru. Na izletu je bilo 20 ministranata. Zajedno smo igrali nogomet dok su odrasli pripremali roštilj. Nakon jako ukusnog jela otišli smo na vidikovac, a kada smo se vratili ponovno smo igrali nogomet. Zapravo sve je bilo jako zabavno i dobro smo se  proveli jer je mjesto na kojem smo bili Bog stvorio tako predivno da oduzima dah. Izlet je svima nama bio jako lijep i to je bilo jedno predivno iskustvo. Cilj svega toga je da se još bolje upoznamo i da svojim zajedništvom privučemo još mladih osoba koje bi htjele postati ministranti. Svakako bismo voljeli da se izlet ponovi ili da možda bude još bolji. U ime svih ministranata se zahvaljujem svima koji su organizirali i koji su pomogli u organizaciji izleta!

na vrh članka