Doživotni zavjet naše župljanke S.Ivane Čurić

Sestra Ivana Čurić iz Podvinja, ovu subotu 4. kolovoza položila je doživotne zavjete u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije u Granešini, Zagreb. Roditelji, sestra, rodbina, prijatelji i nekoliko župljana podvinjske župe sa svojim župnikom p. Josaphatom i kapelanom p. Rafalom, ovu subotu već u rano jutro zaputili su se da bi prisustvovali polaganju doživotnih zavjeta naše sestre Ivane Čurić u Zagrebu.

Nasmijana, radosna dočekala je svoje bližnje ispred Duhovnog centra u Granešini gdje u samostanu i borave sestre Kćeri Božje ljubavi kojima i pripada naša sestra Ivana. Crkva Rođenja Blažene Djevice Marije sještena je na brdašcu pored samostana i do njenih vrata vode točno pedeset stepenica koji se raspoređeni tako da hodajući može se moliti krunica i bez da ju držite u rukama.... Crkva je bila ispunjana vjernicima i svi su bili ponosni, radosni biti dio ovog slavlja.Svečano ukrašena odisala je brižljivošću sestara koje ovdje služe. Misu je predvodio kardinal Vinko Puljić uz našeg župnika p. Josaphata i još brojnim svećenicima. Nakon pročitane Božje Riječi, propovjedi uslijedii su doživotni zavjeti sestre Ivane Čurić. Mnogima su suze krenule kad je ispružila svoje tijelo pred Gospodina i postala “Njegova zaručnica”. Dati svoj život Gospodinu i služiti mu u ljubavi posvjedočile su u sestre koje su proslavile 25, 50,a jedna sestra čak i 69 godina zavjeta. Slavlje koje je uslijedilo u Duhovnom centru bilo je radosno uz okrjepu, duhovnu glazbu, druženje. U popodnevnim satima zajedno sa sestrom Ivanom uputili smo se svojim domovima. Slijedeću nedjelju u svojoj župi svetog Antuna u Podvinju bit će Misa zahvalnica..

 

 

na vrh članka