Naši župljani hodočastili u Brodsko Vinogorje

I ove godine naša župa je pokazala dobru volju da u devetnici Marijinog uznesenja hodočasti jedan dan u Brodsko Vinogorje. Naš red je pao na subotu tako da se već oko 18 sati okupilo nekih dvadestak župljana koji su odlučili upravo hodočastiti Mariji, dakle išli su u pješice i putem molili Gospinu krunicu. Nekih opet dvadesetak je došlo u Vinogorje sa biciklima ili automobilima.

Naime crkva u Brodskom Vinogorju je crkva Marijinog unesenja na nebo koji slavimo svake godine 15. kolovoza. Taj blagdan je večinom poznat kao Velika Gospa. Župa u Vinogorju se poput naše župe za crkveni god priprema devetnicom u kojoj svaki dan neka druga župa bude gost. Duhovni program je otpočeo u 18:30 molitvom svete krunice za čijeg trajanja se moglo i ispovijediti .. Misno slavlje na otvorenom ispod drveća u parku pored crkve, vodio je naš pater Rafal ,a koje je počelo u 19 sati. U svojoj propovjedi pater je dao naglasaak upravo na Mariji. Na onoj ženi koja je rodila samoga Gospodina i kojoj se moramo i možemo utjecati za vrijeme nevolje , za vrijeme izostanka milosti u kojoj prepoznajemo Gospodina i nalazimo utjehu. Ona je uvijek tu kada ne vidimo izlaz. Ona je Majka, a to znači da se uvijek brine o nama bez obzira što učinili, gdje pogriješili jer Majka ne pita nego voli i pomaže. To je upravo naša Nebeska Majka koja je tu i kada mislimo da su nas svi ostavili i kada se više ne možemo moliti ili mislimo da nismo dostojni. Na samom kraju Mise, pozdravio nas je privremeni župni upravitelj mons. Stjepan Bjelobrajdić i pozvao nas do Gospinog kipa u crkvi da u izmolimo šesti dan devetnice što su svi vjernici i učinili. Za kraj okrijepili smo se i tjelesnom hranom u prostoriji pored župe ggdje su nas počastile vrijedne ruke domačica iz Brodskg Vinogorja...

na vrh članka